Durmuş Asmahan: Optisyenler Göreve Gelmeli – OptisyenCOMOptisyenCOM

20 Nisan 2024 - 17:19
SON DAKİKA

Durmuş Asmahan: Optisyenler Göreve Gelmeli

Durmuş Asmahan: Optisyenler Göreve Gelmeli
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 21:10

Sayın Dernek Başkanları, Federasyon ve Konfederasyon Başkanlarına :

Gündemimiz oda ve birlik. Oda ve Birlik yolunda sahsimca eleştirilerim mevcuttur. Yaşça benim büyük abilerim , niyetim sizleri kırmak değil. Mesleğimizin geleceğini en doğru şekilde yol vermektir.
Sektörümuzde 23 adet dernek mevcut. Bunlardan 22 si birlikte hareket etmektedir. 22 dernek 110 delege ile meslegimizin yeni yolunu cizeceklerdir . Özet ile meslegimizin geleceğine yön vereceklerdir

Delege seçimlerine baktığım zaman bi elimin parmak sayısı kadar , seçilen delegeler arasında Optisyen göremedim. Sektörümuzde yaklasik 6300 adet faal optik müessesesi mevcuttur .Bunların yaklaşık olarak 1300 kadari ruhsat nameli. 5000 bini Optisyendir.
Ve bizim mesleğimizi geleceği Optisyenlerin elindedir. Oda birlik de alınan kararlar onlarca yıl Optisyenlerin kaderi olacaktır.

Madem bu odanın sefasınida cefasinida Optisyenler çekecek ve sizler yarın emekli olacaksınız bizler bayrağı devam ettirecegiz.
Neden o masada bizlerin temsil eden Optisyenler yok diye sorarlar size. …

Birde bazı şirketlerin 24 tane daha dernek kurduğu ve onay için beklenildigi bilinmektedir. Karşı tarafın kurmuş olduğu bu dernekler onaylanirsa 125 tane delege ile Ankara da birlik secimi için orada olacaklardir. Ve bu karşı tarafın delegelerinin yüzde 95 i Optisyen olacaktır.
Toplam 245 delegenin 123 un desteğini alan mesleğin kaderine yol verecek. Yani 125 sayısı ile o kurulan dernekler iptal olmaz onaylanirsa 4 sirketin Optisyenleri mesleğin kaderine yol verecek.(yada patronlari )

Şuan kurulacak olan oda birlik , genel seçimlere kadar kurucu birliktir. Yani geçici. Ama en kötü ihtimaller düşünülüp o dernekler onaylanirsa ne olacak. ! O Optisyen delegelerden oy alma oraniniz sıfır . Tüm emekler boşa gidecek. Karşı taraf istediğini yapabilecek. Durum bu kadar riskli iken neden dernek te delege Optisyen sayısını yüksek tutup onları oylarını alacak Optisyenler e yer vermediniz. Koltuk sevdası başlamıştır diye umuyorum.
Kötü niyetli olarak düşünürsem ; Koltuk sevdası mesleğin geleceğinin önüne geçmiştir. Derdim.
Tabiki bu soruma karşılık delege olan arkadaşlarimiz asıl sizler koltuk sevdasındasiniz ve oda birlik için ne yaptınız diye sorabilirler bizlere .

Bende onlara 2011 yılında gözder seçimleri oldu. Ve tarihi bi çoğunluk toplandi . Divan başkanını karşı grup 80 yaklaşık oyla kazanırken. Seçimi 70 e yakın oyla karşı taraf kaybetti. Dernek seçimlerin de divan başkanı ni kazanan seçimleri kazanmış gibidir. Ordan çevirmek her babayiğitin hakkı değildir. Ama Sirketteki Optisyen kardeslerimiz patronları yerine meslek demiş ve kazanmamizi sağlamıştır. Gozder seçimlerinin kazanılması meslegimiz için çoğu kötü atılacak adımları engellemiştir. Odanın dahi bugün kurulmasına önüne set olacak büyük güç elimize geçmiştir . Gözder in ülkemizde kurulan 2 inci dernek olması ve yıllarca meslek için karar veren bi dernek olması sebebiyle meslegimizin en önemli dernegidir. Ve o zaman önderlik yapan Optisyen kardeşlerimiz koltuk yerine meslek demiştir. Gözder secimlerini kazanmayı dahi düşünmeyen kisilere derneğin kazanılmasıni sağlamıştır. Bu sözümun sonuna kadar arkasindayim.
Ayrıca bu optisyen kardeslerim hakları olan koltuklar yerine önemli olan meslek deyip o kisilere vermiştir. Onla da kalmamış. Diğer kendi ellerinde ki Derneği kapatmistir. ..

İşlerine gelince yardım diye optisyenleri arayanlar . Mesleğin geleceği için çalışmalar yapılırken ve ömür boyu optisyenlerin geleceğini etkileyecek olan delege secimlerinde neden aramadilar.

Yarın o dernekler onaylandığı zaman ;meslek elden gidiyor yardım edin bizler koltuk derdine düştük. En kötü ihtimale karşı önlem almadık. Şirketteki Optisyenler bizi dinlemez yardım edin diye arayacak kadar cesaretlimisiniz. Biz o Optisyenler e sizler için nasıl oy isteyecegiz. Demezler mi bize. Optisyenler e onlar mi değer veriyor bizimkiler mi. Delege sayısı oranlarına bi bak diye.

6 ay sonra genel seçimler olacak. Bakalım sizlere bu yaptığınız davranışın karşılığı nasıl gelecek. Hep beraber göreceğiz.

Meslegimiz için Optisyenler göreve diyorum. Saygılarımla. ..
Optisyen Durmuş ASMAHAN

01.03.2018

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.