Optisyen İsmail UYAR: Optisyen.COM Ekibi Kimdir? – OptisyenCOMOptisyenCOM

23 Mayıs 2024 - 08:30
SON DAKİKA

Optisyen İsmail UYAR: Optisyen.COM Ekibi Kimdir?

Optisyen İsmail UYAR: Optisyen.COM Ekibi Kimdir?
Son Güncelleme :

20 Eylül 2020 - 13:11

20.01.2019

Optisyen.COM Ekibi optik sektörüne katkı sağlamak isteyen optisyen, gözlükçü, optisyenlik müessesesi çalışanı insanların oluşturduğu sivil bir topluluktur. Herhangi bir dernek ya da firma ile bağlantısı yoktur.

Optisyen.COM Ekibinin Vizyon ve Misyonu Nedir ?

Vizyonumuz:

Optisyenlerin toplum göz sağlığı alanında hizmet veren saygın ve vazgeçilmez birer sağlık personelleri olarak nitelenmesini sağlamaktır.

Misyonumuz:

Türkiye’de optisyenlik mesleğinin daha üst seviyelere çıkarılması için yapılacak olan her türlü bilimsel çalışmaları yönetmek ve destek vermektir.

Optisyenleri direk ilgilendiren resmi çalışmalara bizzat katılmayı, yürütülmek istenilen meslek çalışmalarında aktif rol almayı amaçlar.

Optisyenlik mesleği ile ilgili alınacak bütün karar ve yeniliklerde, Optisyenlerin ortak fikir ve düşüncelerini beyan etmektir.

Optisyen.COM Ekibini Kim Yönetiyor ?

Optisyen.COM Ekibi ortak akılla yönetilir. Bütün ekip üyeleri eşittir.

Optisyen.COM Ekibi Organizasyon Şeması Nasıldır ?

Akademi Birimi: Aramıza yeni katılan arkadaşların sektörü tanıma birimi olarak tanımlayabiliriz. Yeni katılmak isteyen bir kişi, Optisyen.COM Ekibi bir üyesiyle tanışır ve/veya tanıştırılır. O üye sürekli yeni katılan arkadaşla ilgilenir ve düzenli bilgi aktarır. Aramıza yeni katılan arkadaş artık kendisi ile ilgilenen üyenin ekibindedir. Ayrıca her ekip üyesi kendi ekibini de kurabilir. Böylece zincirin halkaları gibi her geçen gün hızla sayımız artmaktadır.
Proje ve Fikir Üretim Birimi: Yeteri kadar zamanı olmayan üyelerin toplandığı birim. Hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Sadece boş zamanlarınızda sektöre katkı sağlayacak fikirler ve projeler üretin yeter.
Sanal platformlara katkı sağlayan birim: Eğer sanal platformlar da ve internet konusunda başarılıyım derseniz bu birimde yer alabilirsiniz. Reel de hiçbir şey yapmadan bu birimde bulunabilirsiniz.
İletişim Birimi: Sektörde ki meslektaşlarımıza cevap veren birim. İletişiminiz güzel ve konuya hakimseniz bu birimde yeni insanlarla tanışabilir sorular cevaplayabilir ekibin bütün iletişimini koordine edebilirsiniz.
Reel çalışmaları yürütecek birim: Kendinizi gerçek hayattaki çalışmalar için yeterli donanıma sahip buluyorsanız bu birimde yer alabilirsiniz.

Optisyen.COM Ekibine Nasıl Katılabilirsiniz ?

Hepimiz sosyal medya da etkiniz. Bize mail & mesaj atabilirsiniz. Ya da ekip üyesi herhangi biriyle tanışmanız yeterli.
Optisyen.COM Kuralları Var Mıdır ?

Tek kural var. Optisyen.COM üyesi hiç kimse Optisyen.COM adına ‘’ortak akıl ‘’ dışında hareket edemez. Ne demiştik yukarda yönetici yok ‘’Ortak Akıl ‘’ var. Çoğunluk ne isterse o kabul edilir.

Optisyen.COM Ekibinin Yakın Gelecekteki Planları Nelerdir ?

Optik sektörünü yönetmek ve/veya yönetecek idealist insanları kendi içerisinde yetiştirmek.

***

Buraya kadar yazılan şeyler sıradan şeyler.

Asıl önemli olan şey ne biliyor musunuz? Biz Optisyen.COM Ekibi olarak HEPİMİZ birbirimize KARDEŞLİK bağıyla bağlıyız. Bu yüzdendir ki aramızda yönetici ve kıdem sırası yoktur.

Optisyen İsmail UYAR

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.