Optisyen İsmail UYAR Kimdir? – OptisyenCOMOptisyenCOM

23 Mayıs 2024 - 08:55
SON DAKİKA

Optisyen İsmail UYAR Kimdir?

Optisyen İsmail UYAR Kimdir?
Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 15:32

Optisyen İsmail UYAR Kimdir?
1987 Konya BOZKIR doğumlu. Kendisi Süleyman Demirel Üniversitesi – Senirkent Meslek Yüksek Okulu’nun 2007 yılında mezun ettiği ilk optisyenlerdendir.

Bu güne kadar altı farklı ilde üçüde kendine ait olmak üzere optisyen/mesul müdür olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında AVM mağazalarında, cadde mağazalarında ve hastane karşısı mağazacılığı gibi alanlarda oldukça tecrübe kazanmıştır.

2010 yılında ‘’ Sistematik Ortak Müessese Açılması ‘’ konulu kendi projesi kapsamında üç optisyen arkadaşıyla ortak Optisyenler Optik’in kurulmasında yer almıştır. Bu gün Optisyenler Optik AVM ‘de şubesi olan bir A.Ş. (Anonim şirketi) profiline kavuşmuştur.

Aynı yıllarda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği’nde Genel Sekreter olarak iki yıl görev yapmış, optik sektörüne yeni değerler kazandırmak için faaliyetler yürütmüştür. Bu faaliyetlerden en çok bilineni genç optisyenlerden tarafından İstGözOpDer bünyesinde kurulan Mesleki Destek Komitesi’dir. 2010 yılında Sağlık Bakanlığı ile ”Optisyenlerin Kamuda İstihdamı ” konusunda ilk resmi görüşmeleri gerçekleştirmiştir. Bu sayede bir çok kuruma ”optisyen” ünvanı eklenmiştir.

Optik sektörünün medya/basın alanına 2009 yılında kurduğu Optisyen.COM Ekibi ile başlamıştır. Günümüzde Optisyen.COM tüm sosyal medya ve internet sitesi hesapları ile onbinlerce ziyaretçisi olan bir platform olmayı başarmıştır.

2017 yılında yalnızca optisyenlere özel olan ”Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ facebook grubunu kurarak, 2020 yılında bu gruba tüzel kişilik kazandırmış ”Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği’ ni kurmuştur. Böylece bir ülkemizde ilk defa optisyenlere özel bir eğitim derneği kurulmuş ve yönetim kurulu kararı ile bu derneğin başkanı olmuştur.

KİTAPLARI:

2022 yılında ilk dijital kitabını olan ‘’A’DAN Z’YE METAL ÇERÇEVELER’’ kitabını yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır. İndirmek İçin Tıklayınız

2022 yılında ikinci dijital kitabı olan ‘’PLASTİK ÇERÇEVELER’’ isimli kitabını da yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır. İndirmek için Tıklayınız

2023 yılında üçüncü dijital kitabı olan ‘’GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ANSİKLOPEDİSİ’’ isimli kitabını yazarak optisyen adayları ile ücretsiz paylaşmıştır. İndirmek İçin Tıklayınız

Bu dijital kitaplar bugün bir çok üniversitede kaynak kitapçık olarak kullanılmaktadır.

2023 yıllarının başında oluşturduğu tecrübeli ve başarılı optisyenler ekibiyle beraber ”DAY OPTİK GRUP bünyesinde Optik Danışmanlık ” hizmet ağını kurdu. Böylece yine ülkemizde ilk defa ”Optisyenlik müessesesi açmak ve kendini geliştirmek isteyen genç optisyenlere özel ” bir danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı.

www.instagram.com/optikdanismanlik

2008 yılından beri mezun optisyenlerle tanışarak sosyal faaliyetler yapmaya devam eden İsmail UYAR, optik sektöründe tanınan bir isim olmayı başarmıştır.

Gündelik hayatında çok sade ve mütevazi bir yaşam süren UYAR, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde Mevlâna Optik isimli kendi müessesesinde toplum göz sağlığını yükseltmek adına çalışmaktadır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.