Optisyen İsmail UYAR Kimdir? - OptisyenCOMOptisyenCOM

25 Ocak 2021 - 09:51

Optisyen İsmail UYAR Kimdir?

reklam
Optisyen İsmail UYAR Kimdir?
Son Güncelleme :

24 Eylül 2020 - 15:32

İsmail UYAR Kimdir?

1987 Konya BOZKIR doğumlu. Kendisi SDÜ Senirkent Meslek Yüksek Okulu’nun 2007 yılında mezun ettiği ilk optisyenlerdendir.

Bu güne kadar altı farklı ilde ikisi kendine ait olmak üzere optisyen/mesul müdür olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında AVM mağazalarında, cadde mağazalarında ve  hastane karşısı mağazacılığı gibi alanlarda oldukça tecrübe kazanmıştır.

2010 yılında ‘’ Sistematik Ortak Müessese Açılması ‘’ konulu kendi projesi kapsamında üç optisyen arkadaşıyla ortak Optisyenler Optik’in kurulmasında yer almıştır. Bu gün Optisyenler Optik AVM ‘de şubesi olan bir şirket profiline kavuşmuştur.

Aynı yıllarda İstanbul Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği’nde Genel Sekreter olarak iki yıl görev yapmış, optik sektörüne yeni değerler kazandırmak için faaliyetler yürütmüştür.

Bu faaliyetlerden en çok bilineni genç optisyenlerden tarafından İstGözOpDer bünyesinde kurulan Mesleki Destek Komitesi’dir. Mesleki Destek Komitesi gözlükçülük tarihinde ilk defa ‘’Kamuda İstihdam ‘’ konusunda resmi görüşmeler yapmıştır.

Önceleri hobi olarak yazdığı ‘’Bireysel Satışta Başarıya Ulaşmanın Yolları ‘’ isimli makalelerini şimdilerde optisyen adaylarına özel uyarlayarak, mesleki makaleler yazmaya devam etmektedir.

2011 yılında optisyenleri konu alan ‘’JÖN OPTİSYENLER ‘’ isimli bir kitap yazdıysada bu kitabı çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü bastırmamıştır.

Sektörel haberleri daha optisyenlik öğrencisi iken takip etmeye başlayan İsmail UYAR, 2008 yılında kurduğu Optisyenler.ORG internet sitesi ile sektörel yayın hayatına başlamıştır. 2009 yılında Optisyen.COM Ekibini kurarak yeni bir yayıncılık anlayışıyla optik sektörüne hizmet vermektedir.

2019 yılında optik sektörüne kazandırdığı www.optisyenlerbirligi.com alan adıyla kayıtlı yeni bir web siteyle optisyenlerden gelen paylaşımları yayınlayan platform kurmuştur.

Kendisi bu günler de sosyal medya da optisyenler tarafından çok beğenilen ‘‘Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ grubunun da kurucularındandır.

2020 yılında ”Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ facebook grubuna tüzel kişilik kazandırarak ”Optisyenlik Mesleği Eğitim ve Dayanışma Derneği’ nin kurulmasına öncülük etmiştir. Halâ bu dernekte optik sektörüne özel eğitim ve etkinlikler yapmaya devam ettiği gibi alınan yönetim kurulu kararı ile aynı zamanda derneğin başkanı olmuştur.

2008 yılından beri mezun optisyenlerle tanışarak sosyal faaliyetler yapmaya devam eden UYAR, optik sektöründe tanınan bir isim olmayı başarmıştır.

Gündelik hayatında çok sade ve mütevazi bir yaşam süren UYAR, Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde Mevlâna Optik isimli kendi müessesesinde toplum göz sağlığını yükseltmek adına çalışmaktadır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam
reklam
WhatsApp İletişim
1
Optisyen.COM İLETİŞİM
Optisyen.COM WhatsApp İletişim Hattı,
Merhaba;
Nasıl yardımcı olabilirim?