Durmuş Bekdemir: Optisyenleri Hukuksuz İhraç Ediyorlar – OptisyenCOMOptisyenCOM

14 Temmuz 2024 - 14:28
SON DAKİKA

Durmuş Bekdemir: Optisyenleri Hukuksuz İhraç Ediyorlar

Durmuş Bekdemir: Optisyenleri Hukuksuz İhraç Ediyorlar
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 21:19

Değerli Meslektaşlarım,

Bildiğiniz üzere yüzlerce üyesi olmasına rağmen 20 küsür kişi ile yapılan dernek seçimi sonrası, 18 Mayıs 2018 tarihinde yapılan ilk MYK toplantısında Turgut Vardi, İbrahim Dil, Peyami Çakar, Ramazan Özmutlu, İlker Ayaz, Nuri Uzun gibi isimler hukuksuz olarak aldıkları karar ile beni TOOM Derneği’nden ihraç ettiklerine dair tarafıma bir yazı göndermişlerdir.

Öncelikle belirtmek isterim ki, ben şimdiye kadar hep doğruları savundum.

BİRLİK delegesi seçilmiş bir Optisyenin, bugün hukuksuz bir şekilde ihraç edilmesi son derece trajikomiktir.

Optisyenleri ve gözlükçüleri temsil eden bir derneğin asli görevi temsil ettikleri mesleğin lehine çalışmalar yapmaktır.

Kendi şahsi düşünceleri ve çıkarları doğrultusunda hareket edenlerin başarılı olamayacağını 2012 yılında TOOMD seçimlerinde çok iyi gördük.

Önümüzdeki ODA – BİRLİK seçimlerinde bu isimlere tek tek hatırlatmak amacıyla bugün sizlere bu açıklamayı yapmayı uygun buldum.

Optisyenleri küçümseyen, sosyal medyada aşağılayıcı tavırlar sergileyen, bulundukları her platformda bu hor görme hallerine devam eden kişiler, beni TOOMD’dan kendilerini eleştirdiğim ve sözde muhalefet ettiğim için ihraç ettiklerini söylüyorlar. Yapılanların doğru olmadığını her yerde söyledim, söylemeye de devam edeceğim.

Yaklaşık bir ay önce bir optisyen olarak ‘’optisyen meslektaşlarımı korumak, örnek olmak‘’ adına, hukuksuz ve trajikomik aynı zamanda 1951 yılında duayenlerin kurduğu, Türkiye ismini taşıyan asil bir yapıyı küçük düşüren bu ihraç kararına noter aracılığı ile itiraz ettim.

Bilinmesini isterim ki TOOMD kimsenin keyfe keder kararlar alabileceği şahsi malı değildir!
Dün itibari ile noterin gönderdiği itiraz yazısının üzerinden bir ay geçmiştir ve TOOMD tarafından şahsıma verilen herhangi bir cevap da yoktur.

Ayrıca avukatıma verdiğim talimatım gereği kendilerine de hukuki süreç başlattığımı bildirmek isterim.

Optisyenlere örnek olmak dileğiyle….

Meslektaşlarıma saygıyla duyurulur!

Durmuş BEKDEMİR

– Optisyen –

02.07.2018

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.