Optisyenliğe Giriş Kitabı Yayınlandı – OptisyenCOMOptisyenCOM

24 Mayıs 2024 - 15:25
SON DAKİKA

Optisyenliğe Giriş Kitabı Yayınlandı

Optisyenliğe Giriş Kitabı Yayınlandı
Son Güncelleme :

20 Kasım 2023 - 9:06

Optisyenlik alanında Uzmanlaşmak İsteyenlere Yeni Bir Rehber: “Optisyenliğe Giriş” İstanbul Arel Üniversitesi Optisyenlik Program Başkanı Öğr. Gör. Optisyen Naz Esin BAŞKAN’ın Yeni Kitabı, Nobel Tıp Kitabevleri Yayınları’nda! İstanbul, 16 Kasım 2023.

İstanbul Arel Üniversitesi Optisyenlik Program Başkanı Öğr. Gör. Optisyen Naz Esin BAŞKAN” Optisyenliğe Giriş” adlı kitabıyla okurlarla buluştu. Nobel Tıp Kitabevleri Yayınları tarafından yayımlanan bu kaynak, optik sektörüne ilişkin temel bilgileri içeren ayrıntılı bir rehber olarak okurların beğenisine sunulmaktadır. Kitap, optisyenlik mesleğine yeni adım atanlar ve bu alanda uzmanlaşmak isteyenler için özel olarak hazırlanmıştır. Optisyenlik alanında bilgi birikimini artırmak isteyen meslek profesyonelleri için uygun olan kitap, uzman akademisyenler, göz doktoru ve optisyenlerden oluşan bir ekip tarafından hazırlandı. “Optisyenliğe Giriş” adlı kitap, şu başlıklardan oluşmaktadır:

1.Bölüm: Dünya ve Türkiye’de Optisyenlik Mesleğinin Tarihi Gelişimi

2.Bölüm:Optisyenlik Mesleği, Optisyenin Görev ve Sorumlulukları

3.Bölüm: Mesleki Tanımlar ve Terminolojik Terimler

4.Bölüm: Gözlük Çerçevesi Çeşitleri ve Çerçeve Hammaddeleri

5.Bölüm:Refraktif (Kırma) Kusurları ve Gözlük Camı Tedavisi

6.Bölüm: Optik Reçete Okuma – Değerlendirme, Transpoze ve Adisyon

7.Bölüm: Konkav ve Konveks Gözlük Camlarının (Merceklerinin) Özellikleri

8.Bölüm: Diyoptri Formülasyonu ve Gözlük Camlarının Farklı Meridyenlerindeki Diyoptri
Değerleri

9.Bölüm: Gözlük Camı Materyallerinin Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri

10.Bölüm: Gözlük Camlarında Yansıma Önleyici Kaplamalar

11.Bölüm: Yüz Tipine Göre Seçimi ve Çerçeve Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar

12.Bölüm:Fokometre

Siz değerli optisyenler ve optisyen adayları için bu kitabı hazırlarken optisyenlik mesleğine adım atmanızı kolaylaştırmayı ve alanda başarılı olmanızı desteklemeyi amaçladık. Umarız bu kitap optisyenlik kariyerinizde size büyük fayda sağlar. Kitabın hazırlamasına katkı veren değerli bölüm yazarlarımıza Nobel Tıp Kitabevleri çalışanlarına ve bu kitabı hazırlamamızda bizlere en büyük motivasyonu veren öğrencilerimize teşekkür ediyor ve saygılar sunuyorum.
Editör
Öğr. Gör. OptisyenNaz Esin BAŞKAN

Not: Kapağımızda yer alan ‘13 Uzman Optisyen tarafından hazırlanmıştır.’ cümlesiyle kastedilen yazarların alanında deneyimli ve tecrübeli optisyenler, akademisyenler, optometrist ve göz doktoru olduğu kastedilmektedir. Kitabın yayınevi haricinde hiçbir kurumla toptancı, perakendeci veya kurumsal optik firmasıyla bağlantısı bulunmamaktadır.

KİTABA ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Optisyen.COM Editör Notu: Optik sektörüne yeni bir kitap kazandıran 13 değerli hocamızı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.