Cenk Gültekin Ankara Odasındaki Karışıklıkları Anlattı – OptisyenCOMOptisyenCOM

14 Nisan 2024 - 21:39
SON DAKİKA

Cenk Gültekin Ankara Odasındaki Karışıklıkları Anlattı

Cenk Gültekin Ankara Odasındaki Karışıklıkları Anlattı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2022 - 12:01

Sevgili meslektaşlarım ben CENK GÜLTEKİN, konunun muhattabı benim. Bu sebeple size bu açıklamayı yapma gereği duydum.
Bizi ibra etmedikleri o mali genel kurul, geçersiz oldu yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Ama biz zorla odaya geçip şu an orada bulunan yönetimi oradan atmaya çalışmıyoruz. Olay çıksın istemiyoruz. Bu mesleğimize yakışmaz, zaten yeterince sıkıntı çıkardılar şu anda bile düşmanca tavırlarını sürdürüyorlar. Sizden ricam sakin olun, bekleyin, maalesef iş bu hale geldi ve avukatlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar.
Bizim yaptığımız harcamaları yayınladılar hepiniz gördünüz, harcamalarda yazan kahvaltı vb harcamaların toplam tutarı iki asgari ücreti geçmeyecek harcamalardır ve bunlar şahsi değil yönetim kurulu ve sekreteryanın ihtiyaçları hasebinde yapılmıştır.

HİÇBİRİMİZ ODADAN MAAŞ VEYA HUZUR HAKKI ALMADIK, tamamen gönüllü, meslek adına, hayatımızdan, ailemizden, sosyal hayatımızdan ödün vererek, odamızın sağlam temellere oturması için yönetimde bulunduk. Eğer biz yönetim kurulu olarak maaş veya huzur hakkı alsaydık şu an odada para kalmazdı ve aidat için sizlere baskı yapmak zorunda kalırdık.

Anlaşalım anlaşamayalım o ayrı konu ama yönetimdeki 7 kişi de böyle şeylere tenezzül etmedi. İbra etmeyenler de bunu biliyorlar. Hediye ve çiçek gibi harcama kalemlerini ibra etmemek için bahane yaptılar. PANDEMİ döneminde ÇİKOLATA yerine ufak tefek hediyeler götürülür ziyaretlere giderken. Odayı temsilen gidiyoruz. Bu bizim prestijimizdir. Biz herhangi bir oda değiliz. Biz Optisyen Gözlükçüler odasıyız. Tüm kurum yetkililerinin gözünde prestijli olmalıyız, kendimizi acındırmadan yüksek göstererek TALEPLERİMİZİ İLETMELİYİZ.

Yine bahane ettikleri bir spor pantolon olayının detaylarını anlatmak istiyorum. YAKLAŞIK 700 BİN TL TUTACAK MESLEĞİMİZ İÇİN YAPILAN BİLBOARD, KENT EKRANLARI VE METRO İSTASYONLARI GÖRSEL YAYINLAMALARI BELEDİYEDE ikili ilişkilerimiz neticesinde ücretsiz yapıldı ve tüm metrolarda da devam edecekti reklamlarımız. Bu bilboardlar için bir garibana hayır yaparsanız sevindirirsiniz yeter dediler. Kendileri için birşey istemediler. BİZ ÖNCESİNDE kendilerine aldığımız hediyeyi hayır niyetine garibanlara verdik dolayısıyla, orada yazan gömlek pantolon vs odamızın hayır hediyesidir. Bunu da cebimden karşılamamı mı istiyorlar? Bu kadar vizyonsuz olunabilmesine şaşırıyorum.

Biz yönetim olarak meslektaşlarımızın aidatının bir kuruşunu boşa harcamadık ve hatta aidat ödemeleri için üyelerimizi zorlamadığımız halde yönetimi DEVRALDIĞIMIZ da kasada mevcut olan mevduatın fazlasını MALİ GENEL KURULDA aidat toplamadığımız halde FAZLASI İLE şimdiki arkadaşlara teslim ettik.

Aidatları düşürmeye, tüm iyi niyetimizle bu meslek için bir şeyler yapmaya çalıştık. Ve bunları hepinizle sosyal medya ve oda sitesinden paylaştık. Durmadan “bu gözlükçülerden bir şey olmaz” diyenler, şimdi geçip odaya oturabilmek için bu ibra etmeme organizasyonunu yaptılar ve odamızı bu hale getirdiler. 18 ayda odada harcanan tutar ile son 3 aydır harcanan tutarın karşılaştırmasını sizin takdirlerinize de sunacağız.
3 aydır biz odayı bıraktığımızdan beri tek bir resmi kuruma giden oda temsilcisi olmadı.
Sadece bizimle uğraşıyorlar ve uyardığımız halde seçim yapıp odanın parasını boşa harcadılar. Bundan sonra ne olur hep birlikte göreceğiz. Mali genel kurul tekrar yapılacak. O kesin. Orada yine anlatacağız kalem kalem oda bütçesini. Ama bu kez ibra etmeyenler gerekçelerini açıklamak zorundalar. Çünkü bu hukuken gerekli.
Biz şu an odada bulunan yönetime odayı ve defterleri bize 3 gün icinde teslim etmeleri için tebligat çektirdik. Herhangi bir karar almamaları, imza atmaları, harcama yapmamaları için uyarıda bulunduk. Ama onlar hukukun üstünlüğünü tanımayıp yetkiyi bize devretmiyorlar ve sizlere oda sitesinden ve SMS yoluyla mesajlar atarak algı yaratmaya çalışıyorlar.
Arkadaşlar sizden şunu istiyorum. Optisyen Gözlükçüler olduğumuzu unutmayın. O yönetimde olup bunu burada okuyanlara da sesleniyorum. Karşımıza ayak oyunlarıyla değil 2022 deki seçimde onurunuzla çıkın. Biz saygın bir sektörün üyeleriyiz. Yapılması gereken çok iş var. Önümüzde zaten bir seçim var ama önce mali genel kurul tekrar yapılacak.
Arkadaşlar biz size mali genel kurulu SMS ile bildireceğiz. O genel kurula gelin ve her şeyi yerinde görün. Orada elinizi vicdanınıza koyup kararınızı verin. Hepinize hayırlı günler dilerim

CENK GÜLTEKİN

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.