AİDAT KONUSUNDAN ŞİKAYETÇİ MESLEKTAŞLARIMIZIN SESİNE KULAK VERMEK – OptisyenCOMOptisyenCOM

23 Mayıs 2024 - 09:45
SON DAKİKA

AİDAT KONUSUNDAN ŞİKAYETÇİ MESLEKTAŞLARIMIZIN SESİNE KULAK VERMEK

AİDAT KONUSUNDAN ŞİKAYETÇİ MESLEKTAŞLARIMIZIN SESİNE KULAK VERMEK
Son Güncelleme :

22 Mart 2022 - 20:43

Değerli Okurlarımız:
Bundan birkaç ay önce ‘’oda aidatlarını ödemedikleri ‘’ gerekçesiyle Samsun Optisyen Gözlükçüler Odası yönetimi üyelerine avukatları aracılığıyla icra kağıdı göndermişti. Samsun OGO üyeleri de icra takibine itiraz etmişlerdi. Nitekim itirazlar üzerine icralar durduruldu.
Samsun OGO’nun bu eyleminin hemen ardından Kayseri Optisyen Gözlükçüer Odası yönetimi de ‘’oda aidatlarını ödemediği ‘’ gerekçesiyle üyelerine avukatları aracılığıyla icra takibi başlatmıştı. Kayseri OGO üyesi gözlükçülerde icraya itiraz ettiler. Nitekim itirazlar üzerine icralar durduruldu.

Görüldüğü üzere daha bir kaç ay öncesine kadar Samsun OGO ve Kayseri OGO aidat ödemeyen üyeleri hakkında icra takibi başlatmışlardı. Bilinmesini isteriz ki Samsun ve Kayseri OGO yasal olarak üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirmiş ve yapması gerekenleri yapmışlardır. Yani bu icralardan dolayı bu iki Odamızı kesinlikle suçlamamız söz konusu değildir!

Gelelim İstanbul Optisyen Gözlükçüler Odası Yönetimine,
İstanbul OGO ‘nun takdir edilen örnek başkanı Ayhan DEMİRCAN ve yönetimi yapılanların aksine aidatlara çözüm arayışına başladılar. Netice itibariyle Başkan Ayhan DEMİRCAN kendi geliştirdiği projesini hayata geçirerek AKBANK ile bir protokol imzaladı. İmzalanan bu protokol ile İstanbul OGO üyelerinin aidatlarını AKBANK ödeyecek. Aytıntıları www.iogo.org.tr ‘den öğrenmek mümkün.

Şimdi sizlere sormak istiyoruz?
• Çözüm arayan, çözüm odaklı düşünen bir ODA üyesi olmak mı sizi mutlu eder, Yoksa sadece yasal prosedürlere uygun hareket ederek sizi icraya veren bir Oda üyesi olmak mı sizi daha çok mutlu eder?

Diğer yandan sosyal medya da tüm gözlükçüler Başkan Ayhan DEMİRCAN’ı tebrik ederken, herkes kendi Odasının da benzer çözümler bulmasından yana konu başlıkları açarak, yorum yapmayı ihmal etmediler.

Optisyen.COM olarak olaylara çözüm odaklı bakan İstanbul OGO Yönetimini tebrik ederiz. Örnek olması dileğiyle.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.