25.02.2019 AYBU Afrika Projemize Ortak Oldu – OptisyenCOMOptisyenCOM

21 Haziran 2024 - 08:27
SON DAKİKA

25.02.2019 AYBU Afrika Projemize Ortak Oldu

25.02.2019 AYBU Afrika Projemize Ortak Oldu
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 16:57

‘’Görmek Herkesin Hakkı’’ isimli Afrika ülkelerine gözlük yardımı projemize Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Genç Optisyenleri de Katıldı.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Optisyenlik Bölümü öğrencileri projemize ortak olan altıncı üniversite oldular. Daha önce de beş farklı üniversitemiz projemize ortak olarak montaj yaptıkları gözlükleri tarafımıza göndermişlerdi.
Optisyen adayları tarafından laboratuarda montajı yapılan gözlüklere AYBÜ SHMYO Müdürü Prof.Dr. Aytunç ATEŞ bizzat eşlik etti. Öğretim Görevlisi Yasin ERGİN, Öğretim Görevlisi İsmail FINDIKLI ve Öğretim Görevlisi Selahattin BARAN ‘ın da nezaretinde optisyenlik öğrencileri Afrika ülkelerine gönderilmek üzere gözlükleri hazırlayarak tarafımıza gönderdiler.
Bildiğiniz gibi projemize ortak olmak isteyen üniversiteli genç optisyenlere montajı yapılmak üzere çerçeve ve optik camları ücretsiz gönderiyoruz. Böylece optisyen adayları henüz öğrenciyken bile böylesine güzel bir projeye katılıp dünyanın diğer ucunda ki muhtaç kimselere gözlük yardımı yapabiliyorlar.

Öğretim Görevlisi Optisyen Selahattin BARAN internet sitemize verdiği demeçte:

‘’ Bir insanın diğerine yardım etmesi kadar güzel bir duygu yok. Bizler Yıldırım Beyazıt Üniversitesi mensupları ve öğrencileri olarak ülkemizde ve dünyada insanların sağlık ve yaşam kalitelerini yükseltmek adına yapılacak olan bütün sosyal faaliyetlere karşı sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu gün bu güzel projeye AYBÜ SHMYO Müdürümüz Prof.Dr. Aytunç ATEŞ Hocamızında eşlik etmesi öğrencilerimizin sosyal sorumluluk duygusunu artırmıştır. Bütün optisyenlik bölümü öğrencileri aslında mesleklerin insanlar için ne kadar önem arz ettiğini henüz daha öğrenciyken anlama şansı yakalamışlardır. Öğrencilerim ve okulum adına insan sağlığına katkı sağlayan bu vb projelerde emeği geçen herkese, bu projeye üniversite olarak bizide dahil eden Optisyen.COM Ekibine teşekkür ederiz ‘’ dedi.

Öğrencilerden büyük beğeni ve taktir toplayan ‘’Görmek Herkesin Hakkı ‘’ isimli projemiz hakkında optisyenlik bölümü öğrencileri adına Behiye COŞKUN internet sitemize şöyle konuştu:

Bu gün optisyenlik bölümü öğrencileri olarak mesleğimizi en ince detaylarına kadar okulumuzda hocalarımız sayesinde öğreniyoruz. Onlar sayesinde okulumuz dışında da buna benzer çeşitli sosyal projelere, yarışmalara katılıyoruz. Bu konuda bizlere çok iyi öncülük eden hocalarımız var. Kendimizi şanslı hissediyoruz. Az önce yaklaşık 7000 km uzaklıktaki bir ülkede ihtiyaç sahibi hiç tanımadığımız insanlar için birer adet gözlük montajı yaptık. Bu gözlükler orada yaşayan insanların dünyaya bakışını değiştirecek. O insanların görmesine katkıda bulunabiliyorsak ne mutlu bizlere.
Optisyen.COM Ekibi olarak ‘’ GÖRMEK HERKESİN HAKKI ‘’ yardım projemize katkılarından dolayı:

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Sayın Prof.Dr. Aytunç ATEŞ hocamıza, Öğretim Görevlisi Yasin ERGİN hocamıza, Öğretim Görevlisi İsmail FINDIKLI hocamıza ve Öğretim Görevlisi Selahattin BARAN hocamıza, projeye dahil olan tüm optisyenlik bölümü okuyan kardeşlerimize çok teşekkür ederiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.