10.09.2018 Sivas Toplantımız – OptisyenCOMOptisyenCOM

21 Haziran 2024 - 07:28
SON DAKİKA

10.09.2018 Sivas Toplantımız

10.09.2018 Sivas Toplantımız
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 15:01

GENÇ OPTİSYENLER SİVAS’TA TOPLANDI

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Silah Arkadaşlarını, Tüm Şehitlerimizi Saygıyla Anıyoruz,

Sivas Kongresi 4 – 11 Eylül 1919

Biz GENÇ OPTİSYENLER olarak Sivas Kongresinin TÜRK MİLLETİ adına ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına 8-9 Eylül 2018 tarihleri arasında Sivas’ta bir buluşma düzenleyerek aldığımız yeni kararları sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Sivas Toplantımıza Katılan Optisyenler :

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Delegesi Sayın Durmuş BEKDEMİR

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Delegesi Sayın Tuba YILDIRIM

Optisyen.COM Ekibi Temsilcilerinden Sayın İsmail UYAR

Optisyen.COM Ekibi Temsilcilerinden Sayın Ayhan DEMİRCAN

Optisyen.COM Ekibi Temsilcilerinden Sayın Türker ÇEVİK

Optisyen.COM Ekibi Temsilcilerinden Sayın Durmuş ASMAHAN

Optisyen.COM Ekibi Temsilcilerinden Sayın Murat AKIN

YERLİ ÜRETİM VE İHRACAT HAYÂLİMİZ :

Bildiğiniz gibi ülkemizde yerli üretim çerçeve üreten firma sayısı azdır. Alternatif olarak yerli çerçeve üretmek yapılması gereken öncelikli işlerden bir tanesidir. Üstelik yerli üretim yaptığımız ürünleri dünya piyasasına sunmamız ülkemiz için son derece faydalı olacaktır. Bu anlamda yerli üretimin çoğalması adına, ülkemizde üretmek için araştırmalar yapıyor ve veri topluyoruz.
FABRİKA GEZİMİZ :

Sivas merkezde GÖKÇELER MAKİNA isimli yerli üretim yapan fabrika tarafımızdan ziyaret edildi. Fabrika sahiplerinden Sayın Ahmet Gökçeler ve Aydın Gökçeler bizlere fabrikayı gezdirdi. Fabrika gezisi ufkumuzu açmakla birlikle, istenilince ne kadar güzel üretim yapılabilineceğini de görme şansını verdi. Ahmet Gökçeler beyefendi bizlere, fabrikada üretmek istediğimiz yerli gözlüğün kalıplarını, süreci, maliyeti gibi konularda bilgiler verdi. Kısmet olursa ilerleyen zamanlarda gözlük üreten fabrikaları da gezip sizlerle paylaşacağız.

MESLEKTAŞLARIMIZIN YAPILANMALARA VE FİRMALARA GÜVENSİZLİĞİ :

Yabancı sermayeli ürünlere bağımlı bir sektör olduğumuz aşikâr. Her geçen gün zamlardan kaynaklı meslektaşımız zor duruma düşmektedir. Yaşadığımız ekonomik krizlerden sonra meslektaşlarımızın yabancı ürünlere ve firmalara karşı düşünceleri hepimiz tarafından bilinmektedir.

Diğer yandan sektörümüzde ki ticari yapılanmalar ve ‘’aldıkça kazanıyorsunuz’’ denilen oluşumların günümüzde çok sık eleştirildiği ve yıllardır gözlükçülerin bu yapılanmalara güvenmediği görülmektedir. Acilen sektörümüzde herkesin güvenini kazanan, hem alırken hem de meslektaşlarımızın ticari bir ortaklığa sahip olabileceği bir yapılanma şarttır. Herkesin eşit şartlarda ortaklığı bulunan hem alırken, hem de kâr ettikçe gözlükçüye ekstra bir kazanç sağlayan oluşumların hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bu yüzden OPTİSYENLER A.Ş ismini verdiğimiz uzun zamandır araştırmalarına devam ettiğimiz bir şirketin yapılanmasını oluşturmaya karar verdik.

OPTİSYENLER A.Ş. : Optik sektöründe ki bütün herkesi eşit olarak tanımlayan sadece alırken değil aynı zamanda şirket kârından da pay alarak gözlükçünün bütçesine katkısı olacak bu projemizi önümüzde ki aylarda kesinleştirip sizlere duyuracağız. Sektörde birçok uygulamayı hayata geçirmemiz adına bu şirket bir gerekliliktir. Devlet destekli projelerimizi hayata geçirmek adına böyle bir şirketin var olması gerekmektedir. İlerleyen günlerde OPTİSYENLER A.Ş hakkında ayrıntılı bilgi meslektaşlarımıza sunulacak olup BENDE VARIM diyen herkes için müracaat ve talep forumları yayınlanacaktır.

BÖLGESEL ZİYARETLER

Sivas fabrika ziyaretinden sonra yerli firmalara, üretim aşamalarını görmek ve bilgi sağlamak amacıyla ziyaretlerimiz devam edecektir.

ODA BİRLİK ÇALIŞMALARI :

Önümüzdeki aylarda mahkemeleri tamamlanırsa sektörümüzde ODA-BİRLİK oluşumu kurulacaktır. Dolayısıyla hepimiz elbirliği ile kurulacak olan bu odalar hakkında genç optisyenleri sık sık bilgilendirmeli ve bu odalarda görev almaları gerektiğinin önemini vurgulamalıyız.

Bilindiği üzere yılda ortalama 3000 optisyen mezun olmaktadır. On binlerce optisyenin geleceğini basiretsiz, hala milattan önceki fikirleri savunan, amaçları sadece ticaret olan, kendi şahsi egoları ile hareket eden kişilere teslim etmemek adına ODA-BİRLİK konularında genç optisyenlere büyük görevler düşmektedir.

Bizler bu anlamda yeniliğe açık, dürüst ve sadece meslek lehine kararlar alabilecek, ODA oluşumu dışında herhangi bir ticaretle uğraşmayan kişileri destekleyecek ve sizlere tanıtacağız. Hem toptancılık yapan hem de farklı oluşumlarla para kazanmaya çalışan kişilerin ODA Yönetimlerinde olmalarına karşı olduğumuz gibi bu tarz insanlarla da mücadele edeceğiz. Temiz bir gelecek için sicili temiz insanları yönetici olarak seçmemiz gerekmektedir! ODA-BİRLİK konusu ile ilgili sık sık sayfalarımızda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

*** Sivas’ta sevgili hocamız Taylan KÜÇÜKER’i de ziyaret etme şansımız oldu. Kendisi ile bol bol sohbet ettik. Bize göstermiş olduğu misafirperverlikten ve ayırdığı zamandan ötürü şahşına çok teşekkür ederiz.

*** Fabrika ziyaretimizin organizasyonunu sağlayan ve bizlere eşlik eden Sayın Gökhan GÖRKEN’in şahsına çok teşekkür ederiz.

*** Bizlere fabrikalarında zaman ayıran ve bilgilendiren Sayın Ahmet GÖKÇELER ve Aydın GÖKÇELER beyefendilere ve GÖKÇELER MAKİNA Ailesine çok teşekkür ederiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.