02.05.2018 SDÜ Optisyenlik Seminerimiz – OptisyenCOMOptisyenCOM

20 Haziran 2024 - 02:57
SON DAKİKA

02.05.2018 SDÜ Optisyenlik Seminerimiz

02.05.2018 SDÜ Optisyenlik Seminerimiz
Son Güncelleme :

19 Eylül 2020 - 12:12

Süleyman Demirel Üniversitesine Seminer Düzenledik.
Geçtiğimiz günlerde olduğu gibi üniversitelerde ki öğrenci kardeşlerimizi ziyaret etmeye ve optik sektörü hakkında merak ettikleri soruları cevaplamaya devam ediyoruz.Optisyen.COM Ekibi Olarak 02.05.2018 Çarşamba günü Isparta Süleyman Demirel Üniversitesine bir seminer düzenledik.
Seminere Katılan İsimler:
Ayhan DEMİRCAN, Durmuş BEKDEMİR, Teoman KÜÇÜK, Onur YAHŞİ, Murat AKIN, Numan AYDIN

Herhangi bir derneğe kurum ve kuruluşa bağlı kalmadan sadece eğitime katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu faaliyetimizde optisyenlik bölümü öğrencilerinin Optik Sektörüne ait merak ettikleri sorular cevaplandırıldı.
: : : T E Ş E K K Ü R L E R : : :
*** Geçmiş yıllardan günümüze kadar, ülkemizde bir çok devlet üniversitesine optik makina ve atölye malzemesi hediye ederek optisyenlerin eğitim kalitesini yükselten UĞUR OPTİK MAKİNA yine farkını ortaya koyarak bu seminerimizde bizlere destek olmuştur. UĞUR OPTİK MAKİNA Firmasının sahibi Sayın Ercan TURGUT Beyefendiye eğitime verdikleri desteklerden dolayı optisyenler olarak minnettarız. Optisyen.COM Ekibinin düzenlemiş olduğu seminerlere olan katkılarından dolayı ayrıca teşekkür ederiz.
*** Süleyman Demirel Üniversitesi Optisyenlik Bölümü öğrencilerine atölyelerinde eğitim amaçlı kullanmaları için gerekli olan optik çerçevelerin tamamına sponsor olan BAHA OPTİK Ailesine ve Firma Sahibi Sayın Turgay COŞKUN Beyefendiye optisyenler olarak minnettarız.
*** Süleyman Demirel Üniversitesinin optisyenlik bölümü hocaları Sayın Bekir SALMAN’a, Sayın Ali Ekrem AKDAĞ’a, Sayın Eşe AKPINAR’a teşekkür ederiz.
*** Bizlere olan samimi davranışlarından ve misafirperverliklerinden dolayı Süleyman Demirel Üniversitesi Optisyenlik Bölümü öğrenci kardeşlerimize teşekkür ederiz.

Seminerlere Katılan İsimler Üniversite Ziyaretlerimiz Hakkında Ne Düşünüyor:

Ayhan DEMİRCAN : Yakın gelecekteki genç meslektaşlarımızla tanışmak, onların mesleki sorularını cevaplamak, onlara mesleğimizi ve tecrübelerimizi anlatmak oldukça güzel bir duygu. En güzeli de üniversite ziyaretlerimizi bağımsız ve karşılıksız yapıyoruz. Gittiğimiz hiçbir üniversite herhangi bir firmanın reklamını yapmıyoruz! Herhangi bir firmaya, kuruma, derneğe bağlı olarak gitmediğimiz içinde oldukça verimli geçiyor seminerlerimiz. Öğrencileri konu anlatarak sıkmıyoruz. Gayet rahat ve samimi bir ortamda optisyenlik bölümü öğrencilerini ziyaret ediyor sorularını cevaplıyoruz. Güzel bir gelecek için zemin hazırlıyoruz. Bu ve benzeri organizasyonları düzenleyen Optisyen İsmail UYAR’a ayrıca teşekkür ederim.

Teoman KÜÇÜK: Öncelikle belirtmek isterim ki bizler Optisyen.COM Ekibi olarak gerek sosyal medyada gerekse gerçek hayatta herhangi bir menfaat ve ticari kazanç düşünmeden üniversitelerde ki genç arkadaşlarımızı ziyaret ederek merak ettikleri soruları cevaplıyoruz. Amacımız sadece eğitimden ibaret. Özellikle facebook grubumuzu takip edenler bilir ‘’Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi’’ grubumuzda sık sık eğitim amaçlı konular paylaşıyor tartışıyoruz. Üniversitelere de ziyaretlerde bulunarak bu eğitimleri pekiştiriyoruz aslında. Amacımız sadece eğitim olduğu için eğitime desteğini bu güne kadar hiç esirgememiş firmalarda sağolsunlar bizlere maddi manevi destek oluyorlar. İlerleyen zamanlarda bir çok üniversite ve farklı organizasyonlarla devam edeceğiz İnşAllah.

Durmuş BEKDEMİR : Yıllar önce Optisyen İsmail UYAR ‘ın proje olarak sunduğu ‘’Üniversite Seminerlerimiz’’ bu yıl daha kalabalık ve eğlenceli geçiyor. Geçmişte de benzeri ziyaretlerde bulunmuştuk. Görüldüğü gibi kalabalık ve donanımlı bir ekibe sahibiz. Üniversitelerde farklı illerden farklı hayalleri olan pırıl pırıl genç arkadaşlarla tanışıyoruz. Hepsi bu sektörü çok merak ediyor ve hepsi sektöre girmek için sabırsız. Bu genç optisyenlere tecrübelerimiz aktarmak ise çok farklı güzel bir duygu.Bütün bunları yaparken temelde iki tane kuralımız var. Birincisi amacımız sadece karşılıksız eğitim. İkincisi kesinlikle hiçbir optisyene firma, kurum, dernek, ürün reklamı yapılmayacak.İşin içerisinde ticari kazanç gütmeyen optisyenler olunca her gittiğimiz il ve üniversite çok başarılı geçiyor. Bu konuda Optisyen.COM Ekibimizin Proje ve Strateji Uzmanı olan Optisyen İsmail UYAR’a ayrıca teşekkürler.

Onur YAHŞİ: Yaklaşık 25 yıldır optik sektöründe hizmet vermekteyim. Bu güne kadar bu kadar hızlı ve aktif bir organize ekip görmedim açıkcası. Optisyen.COM Ekibinin en yeni üyesi benim. Ekibin içerisinde barındırdığı optisyenleri tanımaktan ve bu optisyenlerle üniversiteleri ziyaret etmekten orada da gençleri de tanımaktan inanılmaz keyif aldım. Gördüğüm kadarıyla sadece şunu belirtmek isterim ki üniversitelerimizin eğitim seviyesi ve atölyeleri beklediğimizin çok çok üstünde. Hani ‘’üniversitelerde hiçbir şey öğretilmiyor ‘’ diyen bazı gözlükçü arkadaşlar varya özellikle facebookta yazan. İnanın öyle değil. O eskidenmiş. Şimdi üniversitelerin eğitimleri de optisyenleri de çok zirvede. Bunları görmek için sadece bir üniversiteye gitmek yeterli. Buna benzer organizasyonlarda hep göz önündeymişiz gibi görünsekte aslında arka planda emeği geçen bir çok optisyen var. Emeği geçen bütün herkesten Allah Razı Olsun.

Murat AKIN : Şu an 3 tane üniversiteyi ziyaret etmiş bir gözlükçü olarak şunu söyleyebilirim ‘’Keşke buna benzer organizasyonlar her yıl düzenli yapılabilseymiş. Yapılsaymış… İnanın o zaman sektörümüz daha güzel olurdu. Optisyenlik bölümü okuyan optisyenler gerçekten çok zeki. Bir çoğu ya ikinci üniversitesini okuyor ya da aynı zamanda 4 yıllık açıköğretim öğrencisi. Bu kadar genç ve zeki optisyenler varken birkaç yıla kalmaz optik sektöründe bir çok alanda devrimler gerçekleşir. Şunu söylemeden de edemeyeceğim. Gençlerle bir araya gelmek insanı gerçekten gençleştiriyor. Optik sektörü ilerleyen yıllarda çok hız kazanacaktır. Bence gelecek yıllar çok daha eğlenceli ve güzel olacak.

Numan AYDIN: Üniversitelerimizde optisyenler optik sektörünün geleceği bu kesin. Diğer yandan gelecek yıllarda nasıl bir sektörde olacağımızı bu kadar genç insanın sektöre neler katacağını düşünmek hepimizi heyecanlandırıyor. Bizler sadece birkaç üniversiteyi ziyaret ederek bu kadar olumlu düşüncelere sahip olmuşken kim bilir onlarca üniversitede daha nice başarılı ve ciddi optisyenler yetişiyordur. Üniversitelerde ki tanıştığımız optisyenlik bölümü hocaları da inanın çok emek sarf ediyorlar. Her biri bence sektörümüze şekil veren görünmez kahramanlar.

İlerleyen zamanlarda farklı üniversitelerde farklı faaliyetler yapmaya devam edeceğiz.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.