Obevta Nedir? Nasıl Üye Olunur? – OptisyenCOMOptisyenCOM

20 Haziran 2024 - 01:35
SON DAKİKA

Obevta Nedir? Nasıl Üye Olunur?

Obevta Nedir? Nasıl Üye Olunur?
Son Güncelleme :

23 Eylül 2020 - 11:24

Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi  (OBEVTA) sadece optik sektörü mensuplarının üye olabileceği bir facebook grubudur.

OBEVTA GRUBUNA ÜYE OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ

OBEVTA grubunu diğer facebook gruplarından ayıran en önemli özellik grubun taviz vermediği kurallarıdır.

OBEVTA grubuna üye olmak isteyen meslektaşlarımız kurallar gereği obevta@gmail.com adresimize optik sektörü mensubu olduklarına dair bir belgenin resmini göndermek zorundadırlar.

Üye olmak isteyen kişi;

  • Optisyenlik ruhsatı yada diploma gibi belgelerden bir tanesinin resmini gönderebilirler.
  • Öğrenciyse, optisyenlik öğrencisi olduğuna dair bir belgenin resmini göndermeleri yeterlidir.

AÇIKLAMA:

OBEVTA grubu optisyenlik mesleğine özel eğitim konularının anlatıldığı bir platformdur. Dolasıyla bu platforma sadece optik sektöründen olan kimselerin katılmasını istemekteyiz. Bu yüzden yukarda istenilen belgelerden bir tanesinin resmini göndermeyenlerin üyeliği kabul edilmemektedir.

Daha saygın ve profesyonel bir eğitim platformu olmak adına;

Optisyenlik Bölümü Eğitim ve Tecrübe Atölyesi Grubu Kuralları:

1-    Saygı:

Grupta en önemli kuralımız SAYGI’dır. Eğitim grubu olduğumuzdan amacımız öğretmek ve öğrenmektir. Grup üyelerini küçümseyerek yapılan yorumlar grubumuzda kabul edilmez. Grubumuzda optisyeni, gözlükçüyü, optik sektörünü ve grupta ki diğer üyeleri ( bütün sağlık personellerini )aşağılayıcı, dalga geçen, küçümseyen, rencide edici yorumlar kabul edilmez.

2-    Firmaların reklam yasağı:

Herhangi bir firma yetkilisi (cam,çerçeve,makine, yedek parça vb) kendi sattığı ürünün reklamını yapması, ürününü tanıtması, ürününü bir başka üyeye tavsiye etmesi yasaktır!
Yalnızca grup üyesi olan optisyen ve gözlükçüler, firmaların ürünleri hakkında isim belirtebilir, yorum yapabilir, tavsiyede bulunabilir.

3-    İlanlar yayınlanmaz:

İş ilanı, sektörel ilanlar, alım satım ilanları yayınlanmaz.

4-    Gereksiz tartışmalardan kaçınmak:

Eğitim konuları dışında gereksiz tartışmalar çıkarmak, yerli yersiz tartışmaya açık cümleler kullanmak yasaktır.

5-    Üye olmak isteyenler:

Grubumuza üye olmak isteyen optik sektörü mensupları obevta@gmail.com mail adresimize, optisyenlik ruhsatının resmi veya optisyenlik diplomasının resmi, öğrenci ise öğrenci belgesinin resmini göndermesi zorunludur.

6-    Yöneticilerle Tartışmak:

Grup yöneticileri ile eğitim konuları dışında tartışmak yasaktır.

7-    Engellenme:

Grup üyeleri kurallarımızı okumuş kabul edilmekte, kurallara uymayanlar ise engellenmektedir. Kuralları ihlal eden kişileri uyarıp uyarmamak yöneticilerin insiyatifindedir.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.