Beta Optik Olarak Meslektaşımızın Yanındayız! – OptisyenCOMOptisyenCOM

23 Mayıs 2024 - 08:52
SON DAKİKA

Beta Optik Olarak Meslektaşımızın Yanındayız!

Beta Optik Olarak Meslektaşımızın Yanındayız!
Son Güncelleme :

02 Mayıs 2021 - 20:03

Değerli Meslektaşlarımız, 29.Nisan – 17.Mayıs arasında uygulamaya konulan ‘Kapanma’ sürecinde, Optisyen-Gözlükçü Müesseselerinin de muafiyet dışında bırakıldığına ilişkin TITCK kararı, tüm sektör paydaşlarında olduğu gibi, tarafımızca da yadırganmıştır. Zira, ilgili yasa ve yönetmeliklerle Tıbbi Cihaz Merkezleri olarak tanımlanan ve gerek 27.04.2021 tarihli İçişleri Bakanlığı genelgesinde, gerekse 28.04.2021 tarihli TİTCK yazısında ve doğru bir şekilde, muafiyet kapsamında olduğu işaret edilmişti. Bu defa 30.04.2021 tarihli TITCK yazısıyla, muafiyet dışı bırakılması, gözlük kullanıcılarının olası mağduriyetlerine sebebiyet verilebilecek olmasının yanı sıra, yönetmelik anlamında bir çelişki oluşturduğunu düşünüyoruz.

Alınan son kararın, her ne kadar doğrudan Optisyen-Gözlükçü müesseselerini muhatap aldığı ortada ise de, tedarikçi-üretici paydaşları olarak konuya kayıtsız kalmamız düşünülemez. Bu süreçte, popülist yaklaşımlar yerine sonuç odaklı aksiyonların alınması gerektiğini düşünüyoruz. Hukuken bu aksiyonları alabilecek merciler, gözlükçü meslektaşlarımızın yasal temsilcileri olan Optisyen ve Gözlükçüler Odaları ve Birliğidir. Adı geçen sektör yöneticilerinin çalışmalarını ve gayretlerini takdirle takip ediyoruz. Katkı sağlayabileceğimizin düşünülmesi halinde Beta Optik olarak yanlarında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Bu vesileyle, mübarek Ramazan ayınızı tebrik eder, hayırlı işler ve sağlıklı günler dileriz. Saygılarımızla,
BETA OPTİK SANAYİ TİC. LTD. ŞTİ.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.