SİTE İÇİ ARAMA

 

BİZ KAÇ KİŞİYİZ 2017 ARAŞTIRMASI -5-

Daha önceki yıllarda 4 farklı konuda ki istatistiksel verileri sizlerle paylaşmıştım.

Araştırmamızın 5. Serisinde Göz Hekimi/Mezun Optisyen arasında ki sayısal verileri inceleyeceğiz.

Devamını oku...

BİZ KAÇ KİŞİYİZ 2017 YILI ARAŞTIRMASI -4-

Geçmiş yıllarda yaptığım araştırmaları devam ettirmek adına kısa bir süre önce Sağlık Bakanlığından 2017 Yılı itibariyle ülkemizde kaç adet optisyenlik müessesesi olduğunu sormuştum.

Devamını oku...

LAZER AMELİYATLARI NİYE ARTIYOR?

Reklâmlar gündelik yaşantımızın bir parçası haline geldi, bu etkili tüketim kültürüne karşı ne yapabiliriz? Önceleri ilan tahtalarında olan reklâmlar, sonraları gazeteler, dergiler derken radyo televizyon ile bizi kuşatan ve sürekli bağıran bu mesajlara sırtımızı dönemeyiz İnsanların her şeye sahip olabileceği ve olması da gerektiği şeklinde ki toplumsal telkin giderek temel yaşam aracı haline geliyor.

Devamını oku...

ORGANİK CAMLAR HAKKINDA BİLMEDİKLERİNİZ -1-

Plastik lensler günümüzde köklü bir öneme ve tarihe sahiptir. Teknik olarak gelişmiş ürünlerdir. Günümüzde plastik lensler, cam lenslere tur bindirmiştir. Cam ve plastik lenslerin karşılaştırılmasında ortaya çıkan en belirgin fark bu malzemelerin yoğunluğudur.

Devamını oku...

GÖRMEYEN ÇOCUK ÖĞRENEMEZ

Ülkemizde gözlük kullanma oranı %15-20 ler civarında, Körlük oranı da %0,4 ün üzerindedir. Dünya görme günü etkinlikleri kapsamında yaptığımız göz tamamların da ilkokul 3 cü sınıfa giden ancak, görme kusurunun düzeltilmediği için okuma yazma öğrenememiş şekillerle muayene edilen öğrencilerimize rastladık.

Devamını oku...

ECOO KASIM 2010 DURUM TEBLİĞİ

Genel kültür edinmek isteyen optisyenler için hazırlanmış ECOO-KASIM 2010 Durum tebliğinde sürücüler ve ehliyet alma güncelleme işlemlerinden bahsedilmekte örnek ülkelere gösterilmektedir. Optisyenlere okumalarını tavsiye ederiz.

Devamını oku...

BİZ KAÇ KİŞİYİZ 2015 YILI ARAŞTIRMASI -3-

2010 Yılında Ülkemizde Dr,Gözlükçü ve Optisyen Sayılarını Araştırmış ve Sizlerle Paylaşmıştım. 5 yıl sonra yeni verileri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Devamını oku...